BEGIN:VCALENDAR
VERSION:2.0
PRODID:-//DEvents//Wydarzenia//PL
BEGIN:VEVENT
UID:115@devents.pl
DTSTAMP:20260625T203107Z
DTSTART:20250308T140000Z
DTEND:20250308T140000Z
SUMMARY:XXVI Manifa Warszawska
DESCRIPTION:## XXVI Manifa Warszawska – Sobota, 8 marca 2025\n\n**Data i czas:**  \n🗓️ Sobota, 8 marca 2025  \n🕑 Godzina 14:00\n\n**Miejsce:**  \n📍 Plac Bankowy, Warszawa\n\n**Hasło przewodnie:**  \n**Wspólny gniew, wspólna radość, moc siostrzeństwa!**\n\n**Opis wydarzenia:**\n\nXXVI Manifa Warszawska odbędzie się w tym roku wyjątkowo w sobotę, 8 marca 2025 roku. Wyruszymy o godzinie 14:00 z Placu Bankowego. Tegoroczne hasło przewodnie to: \\\"Wspólny gniew, wspólna radość, moc siostrzeństwa!\\\".\n\nJeśli, tak jak my, jesteś wkurzonx na to, co dzieje się w Polsce i na świecie, albo jeśli odwrotnie, zaczyna Cię już przygniatać bezsilność. Jeśli zdajesz sobie sprawę, że jak pisał James Baldwin do Angeli Davis:\n\n> „Skoro ciebie zabrali rano, po nas przyjdą wieczorem.”\n\nJeśli Twoje serce bije po lewej i właśnie dlatego rozumiesz, że:\n\n- walka o prawa osób trans jest walką o prawa socjalne i ekonomiczne,\n- praca seksualna musi zostać uznana za pracę, aby osoby które ją wykonują, mogły skutecznie walczyć z wyzyskiem,\n- lokatorów wszystkich płci i orientacji to nie towar,\n- decyzja o urodzeniu dziecka lub zrobieniu aborcji jest decyzją osoby w ciąży i tylko tej osoby, a sama aborcja ma być dostępna, darmowa i bezpieczna,\n- rasizm służy kapitalizmowi,\n- pracę za godną płacę, dach nad głową, opiekę zdrowotną, edukację, dostęp do kultury, czyste powietrze i wodę tracimy nie przez osoby migranckie, ale przez 1% tych, którzy rządzą dzisiaj światem i przez tych, którzy wspierają ich, promując neoliberalny kapitalizm,\n- nie ma wolności bez wolnej Palestyny, Ukrainy, Białorusi, Syrii – bez zniesienia kolonializmu i imperializmu,\n- na tej planecie zagrożone jest już nie tylko życie ludzi, ale wszelkie życie.\n\nChodź z nami na ulice! Wykrzyczmy nasz gniew! Zatańczmy, żeby poczuć radość z bycia razem – i odnaleźć w byciu razem naszą siłę. Poczujmy, że jest nas moc i poczujmy moc siostrzeństwa. Bądźmy widocznx, bądźmy wściekłx, bądźmy roztańczone – i stańmy się tą rewolucją, której chcemy!\n\n**Link do wydarzenia na Facebooku:**  \n[www.facebook.com](https://www.facebook.com)\n\n*Plakat: Izabela Wilk*
LOCATION:Plac Bankowy, Warszawa
END:VEVENT
END:VCALENDAR
