DEvents

Spektakl

„WENDY” spektakl familijny Teatru Kambak

Organizator: Teatr Kambak
Przejdź do opisu wydarzenia
„WENDY” spektakl familijny Teatru Kambak

„Mamo, dlaczego wszystkie dzieci dorastają?”. To pytanie otwierające spektakl pt: „WENDY” na długo pozostanie w uszach i myślach widzów. Każdy z nas przecież kiedyś był dzieckiem, dzieckiem, któremu bardzo zależało aby szybko dorosnąć. Z biegiem czasu zdajemy jednak sobie sprawę, że nie było po co się tak spieszyć i dalibyśmy wszystko aby na powrót stać się dzieckiem. Nasza główna bohaterka zdaje się wiedzieć o tym już jako młoda dziewczynka i bardzo pragnie pozostać taka na zawsze, stąd cały czas męczy ją pytanie „dlaczego?”. W tych rozważaniach nie jest sama, ma przy sobie kochającą mamę – poszukiwaczkę przygód, która zawsze jest, tatę – który trudy życia codziennego bierze na swoje barki, wujka – niepoprawnego marzyciela tworzącego wyobrażone światy, braci – walecznych, szalonych kompanów każdej przygody oraz ukochanego mrukliwego psa. Nasza opowieść napisana na podstawie powstałej w 1911 r. książki „Peter and Wendy” autorstwa J. M. Barriego nie opowiada jednak historii tak dobrze nam znanej o chłopcu, który nie chce dorosnąć. Opowiada o wrażliwości, nieskończonej matczynej miłości, sile rodziny, chwilach radości i smutku. Opowiada o stworzeniu magicznego świata dla najpiękniejszej istoty – dziecka. Bardzo istotne stały się tu wątki biograficzne samego autora, dla którego inspiracją dla stworzenia postaci Piotrusia Pana był jego brat David, który „nigdy nie dorósł” oraz fakt, że historie te opowiadał synom swojej najbliższej przyjaciółki Sylvii Llewelyn. Bliskość relacji i oddanie drugiemu człowiekowi jest w naszym spektaklu drogowskazem do powstania Nibylandii oraz tysiąca fascynujących przygód. Spektakl nie odpowiada wprost na pytania, daje dużo otwartych dróg i pozostawia w zadumie. Dla dzieci będzie cudowną zabawą w świecie wróżek, piratów, Indian i wyobraźni, która nie zna granic, dla rodziców będzie powrotem do czasów szalonego dzieciństwa, ale również podkreśli wartość czasu, który mamy w rodzinie. Przedstawienie to pełne radości, abstrakcyjnych pomysłów, zabaw, tańca, pięknych piosenek wykonywanych na żywo inspirowanych muzyką irlandzką będzie niezwykłym czasem, czasem który damy sobie i swoim najbliższym.
Spektakl współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych od Gminy Wrocław. www.wroclaw.pl

Scenariusz i reżyseria Agata Obłąkowska-Mazurkiewicz Na postawie powieści „Peter Pan and Wendy” J. M. Barrie

Asystent reżysera: Marika Klarman -Gisman

Kostiumy: Karolina Koniecka

Muzyka: Kamila Salach

Światła, dźwięk: Rafał Wortolec

Choreografia: Marika Klarman-Gisman, Agata Obłąkowska-Mazurkiewicz

Autor tekstów piosenek: Maciej Mazurkiewicz

Projekcje: Rafał Wortolec

Projekty charakteryzacji: Małgorzata Dąbrowska

Występują:

Wendy - Marika Klarman-Gisman

Mama (Dzwoneczek, Wyłom, Loczek) – Magdalena Gurzyńska

Janek(Miluś) - Alicja Idasiak

Michał (Kruszynka) - Livia Lewicka

Wujek Barrie (Piotruś Pan, Odpływ, Nana) – Maciej Mazurkiewicz

Tata (Huk) – Rafał Kozok/Jacek Posielężny

Pytania do organizatora

Brak pytań. Zadaj pierwsze!