DEvents

Wernisaż/Finisaż

Wernisaż wystawy „Serce z węgla” Laury Paweli w Galerii Sztuki Rzeczna | PJM

Organizator: Galeria Sztuki Rzeczna
Przejdź do opisu wydarzenia

Zaproszenie wideo

Język migowy: PSO
Postać w długiej bordowej sukni stoi tyłem na hałdzie kamieni i patrzy na industrialny krajobraz o zachodzie słońca. Na grafice znajdują się informacje o wystawie Laury Paweli „Serce z węgla” oraz terminie wernisażu: 12 czerwca 2026 o godz. 18:00 w Galerii Sztuki Rzeczna.

Tego lata w Galerii Sztuki Rzeczna spotkają się dwie wyraziste, śląskie osobowości artystyczne.

W ramach Dni Rybnika otwarte zostaną nowe wystawy indywidualne – „Serce z węgla” Laury Paweli oraz „Obraz w stanie pracy” Toma Swobody. Wernisaż wystaw odbędzie się 12 czerwca o godzinie 18:00 przy ul. Rzecznej 1. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a całość będzie tłumaczona na Polski Język Migowy.

dr Laura Pawela to artystka wizualna, rzeźbiarka i montażystka filmowa pochodząca z Rybnika. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie, a także wykłada w Łódzkiej Szkole Filmowej, gdzie prowadzi zajęcia związane m.in. ze sztuką wideo i pracą z archiwalnymi materiałami filmowymi. Tworzy projekty prezentowane zarówno w Polsce, jak i na całym świecie – od Nowego Jorku i Finlandii po Argentynę czy Koreę Południową. Jest członkinią Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej.

Artystka ma na koncie liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. nominacje do Złotych Orłów i Paszportów Polityki, a jej prace były pokazywane na międzynarodowych festiwalach. Laura była wielokrotnie stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na wystawie w Galerii Sztuki Rzeczna artystka zaprezentuje pierwszy tak obszerny wybór swoich prac, wykonanych w różnych technikach i mediach.

Ekspozycja dostępna od 12.06 do 6.09. 2026 r.

Więcej informacji o nadchodzącej wystawie można znaleźć TUTAJ.

Pytania do organizatora

Brak pytań. Zadaj pierwsze!